BOŞ BÖREK

Tarifi SOFRA dergisinde görür görmez bir an evvel yapmayı istedim. Pofuduk görüntüsüyle öyle iştah açıcı gözüküyordu ki… Kızımın sesi birden kulağımda çınladı.  Peynirli veya kıymalı vs. bir börek yaptığımda  “  Anne boş börek yok mu?   İçine bir şey koymasan  “   İşte dedim kızım gibi içi boş börek sevenlere göre bir tarif. Ayrıca da gerek kahvaltıda gerek akşam saatlerinde bir iki dilim peynir domates ile birlikte bu böreğe kim hayır diyebilir. ?

Üstelik o kadar az malzeme ile kısa sürede hazırlanıyor ki. Tavaya atınca da anında kabarmasını izlemek de cabası. Benden söylemesi…

Malzemeler:

  • 2 adet yufka
  • 1 adet yumurta
  • 2 tatlı kaşığı su
  • Kızartmak için sıvıyağ

Hazırlanışı:

Yufkalardan birini düz bir zemine yayın.  1 adet yumurtayı derin bir kapta çırpın ve 2 tatlı kaşığı su ekleyip yufkanın her tarafına fırçayla sürün.

Geniş kenardan başlayarak 3 parmak genişliğinde sarın. Yufkayı sardıktan sonra ikişer parmak genişliğinde kesin. Diğer yufkayı da aynı şekilde hazırlayın.

Elde ettiğiniz yufkaları derin yağda kızartın. Kabaran boş börekleri dilerseniz peynir, zeytinle dilerseniz bal veya reçelle birlikte sıcak olarak servis yapın.

NOT: Tarif SOFRA dergisinden alınmıştır.

0 Yorumlar

Yorum Yap

EN SON EKLENEN TARİFLER

RULO BÖREK

RULO BÖREK

Mayıs 19, 2018
ÇAKMA ÇİĞ BÖREK

ÇAKMA ÇİĞ BÖREK

Aralık 24, 2019
NİŞASTALI BÖREK

NİŞASTALI BÖREK

Haziran 19, 2018
MERCİMEKLİ BÜKME

BİZİ TAKİP ET

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM

ETİKETLER

SPONSOR REKLAMLAR

img advertisement

SON SONPOPÜLERETİKETLER

PASTANE USULÜ KOL BÖREĞİ
PİZZA BÖREK

PİZZA BÖREK

Mart 19, 2021
36 BÖREĞİ

36 BÖREĞİ

Şubat 4, 2021
KAVURMA BÖREK

KAVURMA BÖREK

Eylül 26, 2020

Social

YENİ TARİFLER