Eminim çikolatanın eritilmesi ve yumurtanın çırpılarak kabartılması marifetiyle hazırlanan birçok tarifiniz vardır elinizin altında. Ama yine de çikolatadan yapraklarla süslenmiş ve kadeh içindeki görüntüsü ile şık bir görsellik sunan çikolatalı musumu sizlere de fikir vermesi açısından paylaşmadan edemedim. Umarım benim gibi sizlerde beğenirsiniz.

 

Malzemeler:

  • 180 gr. bitter kuvertür çikolata
  • 1/4 su bardağı süt
  • 55 gr. tereyağı
  • 1 yumurta sarısı
  • 250 ml. krema

Yapraklar için:

  • 40 – 50 gr. bitter kuvertür çikolata
  • Yeteri kadar taze gül yaprağı

Hazırlanışı: Çikolata ve tereyağını benmari olarak veya çok kısık ateşte ısıtın. Ocaktan alıp bekletin. Derin bir kapta, buzdolabında soğutulmuş kremayı mikserle çırparak kabartın.

Ilık hale gelmiş olan tereyağlı çikolatayı ve yumurta sarısını kremaya ekleyin.

Pürüzsüz bir karışım elde edene kadar tekrar çırpın. Çikolatadan yapraklar yapmak için ilk önce yaprakları iyice yıkayın ve kurulayın.

Bu arada çikolatayı benmari usulü eritin. Bir fırçayla iyice kurumuş olan yaprakların damarlı arka kısımlarına çikolatayı sürün.

Pişirme kağıdının üzerine çikolatalı yaprakları alın.  Bir süre oda sıcaklığında soğuduktan sonra yaprakları buzdolabına koyun. Yaklaşık 1 saat çikolata iyice donuncaya kadar bekletin. Buzdolabından çıkardığınız çikolatalı musu kadeh veya kaselere paylaştırın. Kuruyan çikolataları yapraklardan dikkatlice sıyırın.

Kadehlere yaprakları yerleştirerek servis yapın.

0 Yorumlar

Yorum Yap

EN SON EKLENEN TARİFLER

KIYMALI PATATESLİ RULO BÖREK
PİZZA BÖREK

PİZZA BÖREK

Mart 19, 2021
SU BÖREĞİ

SU BÖREĞİ

Ağustos 15, 2018
PEYNİRLİ PUF BÖREĞİ

BİZİ TAKİP ET

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM

POPÜLER TARİFLER

ETİKETLER

SPONSOR REKLAMLAR

img advertisement

SON SONPOPÜLERETİKETLER

Social